کوچ را به عنوان الگو انتخاب کنید

آنچه در این مقاله می‌خوانید

کوچینگ

دکتر امیرحسین مظاهری سیف در یکی از سمینارهایش، کوچ را به عنوان یک الگوی مناسب برای رسیدن به موفقیت معرفی می‌کند. زیرا الگوها نقش اساسی برای مغناطیسی کردن ذهن با کیفیت‌ها و خصوصیاتی که آرزو می‌کنید در خودتان پرورش دهید، دارند. فردی را به عنوان مربی انتخاب کنید و هر وقت در موقعیت دشواری قرار می‌گیرید از خودتان بپرسید که این فرد در این موقعیت چگونه عمل می‌کرد؟ چه کاری را پیشنهاد می‌داد؟ چگونه رفتار می‌کند؟ وقتی در مورد این که کوچ مورد اطمینان‌تان چگونه رفتار خواهد کرد، فکر می‌کنید، تفکر خودتان بهتر خواهد شد و علاقه‌مند می‌شوید به بهترین شکل رفتار کنید تا بتوانید در کسب و کارتان پیشرفت خوبی داشته باشید. بنابراین تصویر ذهنی روشن از آینده ایده‌آل و موفق‌تان را با مشاوره از یک کوچ حرفه‌ای بکار ببرید. تیم ثروت آفرینان در مقاله چگونه موفق شدن را از کوچ یاد بگیریم؟ توصیه می‌کنند، اگر می‌خواهید در هر زمینه‌ای به موفقیت بزرگی برسید، از افراد کار بلد، مشاوره بخواهید. زیرا مربی، عملکرد خیلی خوبی دارد، کارآمد و موثر است و همچنین کار را به روشی درست انجام می‌دهد. لذا همیشه دنبال راه‌هایی برای ارتقای کیفیت و کمیت خروجی‌ها می‌باشد، در نتیجه، همکاری و کمک‌شان برای شما خیلی ارزشمند بوده و باعث می‌شود که خودتان را وقف بهترین استعدادهایتان کنید.

با کمک کوچینگ مدرن کارهایتان را اولویت‌بندی کنید

وقتی با کمک کوچ، یک یا دو موردی را تعیین کردید که باید قبل از موارد دیگر انجام دهید، به تمام تفریحات و حواس‌پرتی‌ها جواب منفی داده و تمام ذهن‌تان را متمرکز روی انجام آن اولویت‌ها قرار می‌دهید. بنابراین خیلی از تنش‌هایی که در زندگی کاری‌تان تجربه می‌کنید؛ به خاطر کار روی وظایفی با اولویت پایین است.

کشف شگفت انگیز این نیست که به محض اینکه کار روی فعالیتهایی با ارزش را شروع می‌کنید، تمام استرس‌تان از بین می‌رود، بلکه جریانی مداوم از انرژی و اشتیاق حس خواهید کرد. وقتی با کمک مربی برای تکمیل کاری خیلی مهم، تلاش می‌کنید، احساس فزاینده‌ای از ارزش و رضایت از خودتان خواهید داشت و زودتر به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

در نتیجه ترس از شکست، تنها مانع بزرگ موفقیت در زندگی است و برای غبله بر این ترس همواره از راهنمایی‌های کسی که متخصص بوده و در این زمینه فعالیت دارد استفاده نمایید.

دکتر مظاهری در این ویدئو اشاره می‌کند که چرا نمی‌توانیم تو هر کاری موفق باشیم؟ چون ما دو قطب بی‌نهایت داریم؟! یک قطب، آدمهای اکتیو و اجتماعی که با مردم راحت هستند (برون گرا) و قطب دیگر، آدمهای حسی (درون گرا). تا الان این مثل را شنیده‌اید که اگر می‌خواهید فروشنده استخدام کنید، آدمهای برون گرا را انتخاب و اگر حسابدار می‌خواهید آدمهای درون گرا را انتخاب کنید.

کسب و کارتان را با همراهی مربی ماهر ارتقا دهید

کلید موفقیت طولانی‌مدت این است که کسب و کارتان را با کمک کوچ حرفه‌ای قدم به قدم جلو ببرید، اگر هر روز یک دهم درصد، بیشتر از روز قبل ثمربخش‌تر باشید، این برابری با یک هزارم ارتقا و پیشرفت در هر کاری به معنی بالا رفتن ارزش‌تان و افزایش خروجی‌تان به مرور زمان است.

برای پیشرفت در کار صبور باشید و از مشاوره و راهنمایی‌های دوره کوچینگ استفاده کنید زیرا نباید انتظار تغییرات یک شبه یا نتایج فوری داشته باشید. داستان لاک پشت و خرگوش یادتان هست، هر روز کمی بهتر عمل کنید، آن وقت آینده‌تان از شما مراقبت خواهد کرد. یکی از هوشمندانه‌ترین کارهایی که می‌توانید برای خودتان انجام دهید این است که اهداف و برنامه‌های که برای بهبود و رشد در کارتان با کمک کوچ می‌خواهید انجام دهید را در داخل یک چک لیست بنویسید و گام به گام جلو ببرید.

نظرات کاربران

جدیدترین دوره های آموزشی

2990000 تومان
نحوه برگزاری دوره : دوره ویدئویی
2990000 تومان
نحوه برگزاری دوره : دوره ویدئویی
2990000 تومان
نحوه برگزاری دوره : دوره ویدئویی
2990000 تومان
نحوه برگزاری دوره : دوره ویدئویی
2990000 تومان
نحوه برگزاری دوره : دوره ویدئویی
2990000 تومان
نحوه برگزاری دوره : دوره ویدئویی
دوره جامع کوچینگ سوئیسی