دوره هوش مالی

دوره هوش مالی موسسه ثروت آفرینان
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
IRR2990000

دوره هوش مالی، موفقیت شما را در سرمایه گذاری تضمین می کند

این دوره ها نتیجه مطالعه بر روی 3500 کیس موفق داخلی می باشند که می توانند مسیر زندگی هر ایرانی را متحول کنند.

دوره هوش مالی با برگذاری بیش از 160 دوره موفق، با روش آموزشی فراشناخت LA ، این دوره 11 جلسه ویدئویی و 8 ساعت سمینار حضوری دارد و شامل پشتیبانی مادام العمر است.

دوره پیش رو یک دوره فوق‌العاده و مناسب برای همه افراد و همه کسب و کارهاست که مسیر درست موفقیت خود را انتخاب کنند. با گذراندن این دوره به بهترین نحو اشتباهات زندگی و کسب و کار خود را خواهید شناخت و در مسیر اهداف خود بهترین قدم هارو خواهید برداشت. در ادامه به توضیح کامل بخش های این دوره می پردازیم.

و اما هوش مالی …

چگونه الگوهای صحیح رشد هوش مالی را در زندگی خود بکاربگیریم و از اشتباهات مرسوم نجات پیدا کنیم؟
بخواهیم یا نخواهیم زندگی ما، آرامش ما و درآمد ما با الگوهایی که در ذهن ما درونی است، اداره می شود.
اینکه این ماه چقدر پول درمیاورید؟
شغل شما چیست؟
چقدر موجودی بانکی دارید؟
تماما براساس الگوهای مالی است که بدون اینکه بخواهید در ذهن شما حاکم است و زندگی شما را اداره می کنند. اما چطور می‌توانیم این تکنیک‌ها را یاد بگیریم و به کار ببندیم؟

مکتب کالیفرنیا

مکتب کالیفرنیا برگرفته از تحقیقات گسترده ای که دانشگاه استنفورد و … انجام داده اند شکل گرفته و به ما می آموزد چه تغییر الگوهائی می تواند شغل، درآمد و آینده ما را متحول کند.

این دوره هوش مالی مجموعه ای بینظیر از الگوهای افراد موفق دنیا از مکدونالد تا اپل است. و با روش متفاوت و تکان دهنده ای این آموزش ارائه می شود.

مارک زاکربرگ از فیس بوک معتقد است: هوش مالی به قدرت انطباق شما با شرایط و تغییر شرایط برای رسیدن به استقلال مالی گفته می شود که اثر الگوهای متعدد ذهنی شماست، هرچقدر الگوها کاربردی و بیشتر باشد قدرت و سرعت انطباق با شرایط و نتیجه گرفتن از آن بیشتر است و هر چقدر این الگوها محدود تر باشد اصرار و پافشاری بر روشهای قدیم در شرایط جدید بیشتر است.

مهم ترین عامل پیشرفت من در اپل، بعد از پیکسار الگوهایی بود که در والت دیزنی آموختم.

استیو پل جابز

دوره هوش مالی و واقعیتی مهم!

واقعیت این است که ما در دنیایی زندگی می کنیم که دائما در حال تحول، دگرگونی و تغییر است. گاهی اوقات در زندگیمون شاهد تغییراتی هستیم که برایشان هیچ برنامه یا طرح از پیش مشخص  نداریم!

اما باید در هر شرایط تصمیم بگیریم و کار را پیش ببریم، تصمیماتی که می تواند ما را به سمت ثروت آفرینی به اوج برساند یا در دره فقرآفرینی سرنگون کنند. اما افرادی را می بینیم که در هر شرایطی، اوضاع بسامان یا نابسامان، موفق هستند و پیشرفت می کنند، افرادی که هوش مالی بالایی دارند.

 • سؤال مهم این است که تصمیمات شما فقرآفرین است یا ثروت آفرین؟
 • چگونه با پول و سرمایه خود رفتار می کنید؟ چگونه از پول و سرمایه دیگران ثروت آفرینی می کنید؟
 • برای آنکه زحمات یک عمرتلاش و کارکردن را در شرایطی مثل کرونا از دست ندیم، چه الگو یا برنامه ای دارید؟
 • هوش مالی، سرعت انطباق شما با شرایط جدید در راستای استقلال مالیه یعنی اینکه نحوه رفتارت با پول و سرمایه زندگیت را بهت نشون میده.
 • تاحالا به این نکته مهم فکر کردی که چطوری پول خودت و دیگران رو بکار بگیری؟
 • آیا برنامه دقیقی برای خرج کردن و سرمایه گذاری پولت داری؟!

این دوره با روش متفاوت و منحصر به فرد یادگیری تصویری همراه است و در 2 بخش ارائه می گردد.

دوره هوش مالی و واقعیتی مهم!

بخش اول : بنیانگذار

این بخش که به الگوهای مهم ایجاد و توسعه کسب وکار می پردازه نشون میده که چطوری با دست خالی میشه یک کسب و کار چند صد میلیارد دلاری رو ایجاد کرد، یاد می گیریم که پول مهمه اما الویت چندمه و اگر نمی تونیم کار کنیم و معطل سرمایه و پول هستیم، زیرساختمون ایراد داره؟

دقیقا می بینیم افرادی که با مدل‌های مالی قدیمی وارد فضای جدید زندگی شده. یا وقتی که از یک مرز درآمدی رد شده، نتونسته مسیر درست رو ایجاد کنه و عاقبت مالی بدی پیدا کردن. این چه درسی برای ما داره؟

در مکتب کالیفرنیا، هوش مالی در واقع شناخت الگوهای متعدد رفتار مالی برای یافتن بهترین رفتار متناسب با شرایط موجود و فردیست. وقتی تصمیم گیری های ری کراک و برادران مک دونالد رو مقایسه می کنید، تجربه لذت بخشی برای شما خواهد بود و پنجره ی جدیدی به سوی فرصت های جدید برای شما باز خواهد شد.

بخش دوم هوش مالی: استیو جابز

در این بخش نیز با این واقعیت روبرو می شوید که استیو جابز بنیانگذار اپل نیست و واقعیت های پشت پرده این غول تکنولوژی چیست؟
الگوهای جدیدی که در این بخش می آموزید ذهن شما را به سمت مثلت بنیانگذارن می برد و باعث قدرتمند شدن مکانیزم فرصت ساز و فرصت یاب شما میشه، الگوهایی که باعث غنی شدن هوش مالی شما شده و به رشد شما شتاب می دهد.

این آموزش مبتنی بر فیلم است تا الگوهای تصویری با تمرین و روش خاص تدریس برای شما درونی سازی بشه و بتونید از اونها در زمان‌های که لازم است استفاده کنید. در دوره یک روزه هوش مالی شما با این دو فیلم اثرگذار روبرو می‌شوید و هوش مالی از مک دونالد تا استیوجابز را در بر می‌گیرد.

ویژگی یادگیری در ثروت آفرینان همزمانی 3 رویداد زیر است :

 • دیدن فیلم
 • تدریس خاص مدرس
 • تجربه بازی های یادگیری

که نتیجه آن لذت کشف نکته های ناب در مورد خودتان و کسب و کارتان می باشد.

اگر کسب و کاری امروز بخواهد با مدلهای دیروز کار کند درحال از دست دادن سرمایه اش است، سرعت تغییرات بقدری زیاداست که شما باید الان مدل (الگو) مناسب خود را بیابید و به روز رسانی کنید

ایلان ماسک

هوش مالی

آنچه به دست می آورید

 • تکنیک تغییر کانسپت چیست و چگونه کسب و کار را ۱۰ هزار برابر می کند
 • متد جابز در جذب سرمایه‌گذار، چگونه برای من کاربرد دارد؟
 • چگونه کسب و کار رویایی مان را طراحی و اجرا کنیم که سود آوری بسیار بالایی داشته باشد؟
 • تفاوت کسب و کارهای جدید با کسب وکارهای سنتی، چه درسی برای من دارد؟
 • می خواهم بدانم روش استفاده از منابع و توانایی دیگران در ایجاد ثروت کلان چیست؟
 • می خواهم بدانم دروغهای نسبت داده شده به برندهای بزرگ چگونه مرا در “دام مهلک” الگوهای غلط انداخته است؟
 • الگوهای فقر آفرین و ثروت آفرین خود را بیابید و نتیجه کاربردی بگیرید

این دوره رو از دست ندید!

واقعیت اینه بدلیل الگوهای اشتباه در حال از دست دادن پولهامون هستیم، وقتی به دلایل این حجم تباهی پول میرسیم تازه متوجه میشیم که چرا به ساحل امن نمی رسیم، تجربه افرادی که در ثروت آفرینان اومدن و دوره های کاربردی رو گذروندن نشون میده “هوش مالی” از مکتب کالیفرنیا تونسته با ارائه الگوهای مؤثر به افراد مسیر کار و درآمد اونها رو عوض کنه. برای نجات خودتون از روشها و الگوهای غلط مالی که یاد گرفتیم چه برنامه ای دارید، چی کار می خواهید انجام بدین که نتایج عالی توی زندگی و جیب شما تکثیر بشه؟

الان تصمیم بگیرید و در این دوره شرکت کنید! شما می تونید با شرکت در دو بخش اول دوره هوش مالی اگر نیم درصد هم ناراضی بودین تمام مبلغ سرمایه گذاری خودتون رو پس بگیرید این تضمین خیال شما رو راحت می کنه که در این دوره به نتایج بزرگ می رسید.

هوش مالی یک تجربه ضروری برای هرکسی است که میخواهد در زندگیش نتایج مالی بزرگ بگیرد و دارائیش را حفظ کند.

شناسنامه درسی سمینار هوش مالی

 • مدت زمان تقریبی مورد نیاز برای مطالعه: ۱ روز حضور دائم در سمینار روزی ۲۰ دقیقه به مدت ۲۱ روز
 • محورهای اصلی تمرکز درس: الگوهای توسعه و پیشرفت مالی برای رسیدن به نقطه امن – بررسی مدلهای توسعه مالی
 • پیش نیاز درس: علاقه مندی به یادگیری و تغییر دادن زندگی روزمره
 • تمرین اجباری: در طول دوره دارد.
 • دوره پیشنهادی بعدی همزمان با مطالعه: پیوستن به دوره MBA و MBA بر مبنای نیاز

آموزش هوش مالی در ایران نیاز به طراحی اختصاصی تکنیک های روز دنیا با توجه به شرایط اقتصادی کشور را دارد. امروزه کتاب های آموزشی بسیاری در زمینه هوش مالی ترجمه شده اند که از شهرت جهانی برخوردارند. اما با توجه به تفاوت اقتصاد ایران با آمریکا و سایر کشورهای غربی، این آموزش ها به طور 100 درصد قابل اجرا نیستند.

به  همین دلیل آموزش هوش مالی در ایران توسط موسسه ثروت آفرینان بومی شده و 100 درصد مناسب شرایط اقتصادی ایران است. در ادامه نکات جالبی در مورد تفاوت اقتصاد ایران و آمریکا و کاربرد تکنیک های آموزش هوش مالی در ایران را می خوانید:

آموزش هوش مالی در ایران چیست و چه کاربردی دارد؟

احتمالا این سؤال برای شما نیز پیش آمده که آموزش هوش مالی و اقتصادی در ایران چیست و چه کاربردی دارد؟ برای شرح این موضوع باید بگوییم، هرچه هوش مالی ما بالاتر باشد، راحت تر می توانیم کسب درآمد کنیم و در زندگی خود مشکلات مالی کمتری خواهیم داشت.

البته این مشکلات مالی از دیدگاه مبحث هوش مالی برای افراد مختلف متفاوت است. به طور مثال ممکن است یک نفر برای تسلط پیدا کردن به امور مالی خود نیاز به یادگیری تکنیک های کاهش هزینه باشد و فردی دیگر نیاز به یادگیری تکنیک های سرمایه گذاری داشته باشد. به هر صورت برای تسلط یافتن به هر دو سوی این قضیه مالی ، نیاز به اولویت بندی انتخاب ها و امور مالی داریم.

اگر از هوش مالی کافی برخوردار نباشیم، زندگی بسیار سختی خواهیم داشت. این سختی بسیار شدیدتر از شرایط سخت اقتصادی در کشور های پیشرفته نظیر آمریکا و کشورهای اروپایی خواهد بود.

زیرا در کشورهای پیشرفته حداقل درآمد و حداقل سطح رفاه اجتماعی بسیار بالاتر از حداقل ها در ایران است. واضح تر بگوییم، فردی که در ایران از هوش مالی بالا برخوردار است، در مقایسه با فردی که در آمریکا زندگی می کند و هوش مالی بالایی ندارد، به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست.

زیرا فرد آمریکایی با وجود نداشتن هوش مالی بالا، با توجه به اینکه در کشوری پیشرفته زندگی می کند، از سطح زندگی با کیفیت تر و امکانات رفاهی بیشتری برخوردار است. جالب است بدانید که در شاخص رفاه لگاتوم، ایران از میان 149 کشور دنیا در جایگاه 118 قرار دارد و این امر، تاکیدی بر این موضوع به شمار می رود.

آیا مطالعه کتاب های آموزشی این حوزه خوب است؟

مطالعه کتاب های هوش مالی که در دنیا به شهرت رسیده اند نظیر کتاب هوش مالی نویسنده معروف آمریکایی به نام رابرت کیوساکی برای آمریکایی ها و کشورهایی نظیر آمریکا بسیار عالی است.

اما به کار بستن تمام تکنیک ها و آموزش هوش مالی این کتابها در اقتصاد ایران شدنی نیست و دلیل آن تفاوت اقتصاد ایران و آمریکا است. البته مطالعه آن خالی از لطف نیست و بخشی از آن قابل استفاده است بنابراین خواندن این کتاب ها توصیه می شود ولی کافی نیستند.

زیرا قوانین و آموزش هوش مالی اقتصاد آمریکا برای اجرا در اقتصاد ایران، نیاز به اصلاح و تغییر دارد. این تغییرات برای درک بهتر مفاهیم کاربردی هوش مالی در اقتصاد ایران توسط موسسه ثروت آفرینان اجرا شده است.

ثروت آفرینان چه کاری انجام میدهند؟

این موسسه اقدام به طراحی دوره آموزش هوش مالی با توجه به الگوهای معتبر جهانی و ویژه اقتصاد ایران کرده است. شما می توانید با خیال راحت از این دوره ها برای تقویت هوش مالی خود استفاده کنید.

رابرت کیوساکی از نویسندگان مشهور آمریکایی است که کتاب هوش مالی او در جهان معروف است. او یکی از ثروتمندان خودساخته است که از کودکی تحت تعلیم و آموزش برای ثروتمند شدن قرار داشته است.

از نظر او حل مشکلات مالی، باعث افزایش هوش مالی می شود و معتقد است که روبرو نشدن با مشکلات مالی کوچک باعث می شود که بعد از مدتی، این مشکلات به مسائل اقتصادی بزرگ و دشوار تبدیل شوند. حتی ممکن است باعث زیانهای جبران ناپذیر و یا ورشکستگی شوند.

از نظر رابرت کیوساکی دلیل اصلی فقر، افزایش تعداد مشکلات مالی است که تعداد آنها از تعداد راه حل ها بیشتر می باشد. او می گوید قوانین پول در جهان تغییر کرده است و پول باید مثل آب جاری باشد و اگر از حرکت بایستد به سرعت ارزش خود را از دست می دهد.

تفاوت اقتصاد ایران و آمریکا در به‌کارگیری آموزش هوش مالی

برای شرح تفاوت اقتصاد ایران و آمریکا در به‌کارگیری آموزش هوش مالی، یک مثال ساده می زنیم:

 • در امریکا زمانی که یک ماشین خریداری می کنید این خرید دارایی محسوب نمی شود، بلکه هزینه است. زیرا ستون درآمد را افزایش نمی دهد و بعد از خرید، قیمت آن به علت صفر نبودن، کاهش می یابد.
 • علاوه براین هزینه های تعمیر و نگهداری از آن نیز به هزینه استهلاک اضافه می شود. حتی در مواردی هزینه تمام شده خودرو بعد از گذشت چند سال، به علت هزینه های مذکور از قیمت آن در زمان خرید گرانتر تمام می شود.
 • اما در ایران شرایط فرق می کند، ممکن امروز خودرویی را 20 واحد پولی خریداری کنید و ظرف مدت کوتاهی، بتوانید همان خودرو که دیگر صفر نیست را به سه برابر قیمت خرید خود بفروشید. از یک دیدگاه می توان گفت شما در خرید و فروش این خودرو سود کرده اید بنابراین این معامله درآمدزا بوده و خودرو دارایی شما بوده است و نه هزینه….
 • در حقیقت اگر این خرید و فروش را به صورت گسترده برای کسب درآمد انجام دهید، می توان گفت سود کرده اید و این معاملات ستون درآمد شما را بالا برده و دارایی های در گردش محسوب می شود. اما اگر این خرید و فروش مربوط به خودروی شخصی شما باشد شرایط قدری فرق می کند زیرا:
 • اگر بخواهید با پول بدست آمده از فروش خودرو قبلی، یک خودرو با مدل بالاتر خریداری کنید، باید با توجه به افزایش نرخ خودرو، هزینه بیشتری پرداخت کنید. زیرا خودرو مدل بالاتر نیز به همین نسبت افزایش قیمت داشته است، با این شرایط باید ببینید امکان خرید مدل بالاتر را دارید یا نه؟

تفاوت در کجاست؟

 • معمولا اقشار ضعیف جامعه که از هوش مالی بالا برای درآمدزایی از سایر کسب و کارها برخوردار نیستند و درآمد محدودی دارند، سعی می کنند اقدامی برای تعویض خودرو با مدل بالاتر در این شرایط را انجام ندهند. به این دلیل که احتمالا بعد از فروش خودرو امکان پرداخت هزینه مازاد برای مدل بالاتر را نخواهند داشت.
 • به هر صورت در اقتصاد ایران خرید هر چیزی می تواند دارایی محسوب شود نه هزینه، زیرا به احتمال زیاد قیمت آن افزایش خواهد داشت و به طور کلی نگهداری پول نقد منطقی به نظر نمی رسد.
 • اگر کالا یا ملکی را به فروش می رسانید لازم است به سرعت و هوشمندانه کالا یا ملک دیگری را خریداری کنید. بهتر است دارایی های نقدی را به در کوتاه ترین زمان به کالا، ملک و … تبدیل کرد و یا در سایر کسب و کارها برای کسب سود، سرمایه گذاری کنید.
 • البته برای درآمدزایی به این شیوه نیز نیاز به استفاده از دوره آموزش هوش مالی خواهید داشت در غیر این صورت احتمالا متحمل زیان خواهید شد.

تاثیر دوره آموزش هوش مالی بر زندگی در ایران

اگر در اقتصاد فعلی، از هوش مالی بالا برخوردار نباشید و از استفاده دوره های آموزش هوش مالی در ایران غفلت کنید، زندگی سختی خواهید داشت. به این دلیل که مجبور می شوید به سختی کار کنید و یا به دنبال شغل دوم بگردید تا بتوانید بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین کنید که در نهایت نیز درگیر چالش های مالی می شوید.

دوره آموزش هوش مالی در ایران برای تمام افراد جامعه از کودکان تا مردان و زنان شاغل و خانه‌دار ضروری به نظر می رسد. برای رویارویی با چالش های مالی نیاز به هوش مالی در تمام دنیا، غیرقابل انکار است.

والدین اگر خودشان با این تکنیک ها آشنایی نداشته باشند، قادر به آموزش دادن به فرزندان خود نیز نخواهند بود. در این شرایط احتمالا شرایط سخت مالی در زندگی آینده فرزندانشان نیز سایه می افکند.

اگر درگیر چرخه کار سخت و درآمد پایین هستید، چرا همین لحظه این چرخه را متوقف نمی کنید و به سوی استفاده از راه حلی برای بهبود کیفیت زندگیتان حرکت نمی کنید؟

آیا قصد افزایش درآمد و کاهش هزینه های خود را دارید:

اگر قصد افزایش درآمد و کاهش هزینه های خود را دارید، راه حل مشکل شما در دوره آموزش هوش مالی است که به طور ویژه برای اقتصاد ایران توسط موسسه ثروت آفرینان طراحی شده است. همانطور که شرح دادیم تفاوت اقتصاد ایران و آمریکا باعث می شود که صرفا مطالعه کتاب های هوش مالی معروف دنیا، نتیجه بخش نباشد و شما نیاز به آموزش هوش مالی در ایران دارید که به طور ویژه طراحی و تنظیم شده باشد.

بنابراین درست است که نویسندگانی نظیر رابرت کیوساکی مطالب مفید و صحیحی را ارائه کرده اند، اما در واقع استفاده از بیش از 50 درصد از تکنیک های آمریکایی در کشور ما عملا امکانپذیر نیست. اگر مطابق با تکنیک های غربی در اقتصاد ایران برنامه ریزی و عمل کنید، به احتمال زیاد، طی  مدت کوتاهی همه یا بخش بسیاری از دارایی خود را از دست می دهید.

مطالعه این کتاب ها برای تغییر ذهنیت منفی و جایگزینی عادت های مثبت، خالی از لطف نیست اما تکنیک های هوش مالی این نویسندگان برای کاربردی بودن در ایران نیاز به اصلاح و تغییر دارد و این کار برای شما توسط موسسه ثروت آفرینان انجام شده است.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه زمان و نحوه ثبت نام دوره هوش مالی که به صورت حضوری و آنلاین توسط موسسه ثروت آفرینان برای شما عزیزان در سراسر کشور برگزار می شود، با شماره تلفن های این موسسه تماس حاصل فرمایید.

نظرات دانش پذیران دوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی دوره

اطلاعات دوره

هزینه ثبت نام دوره :
2990000 هزار تومان
تعداد جلسات دوره :
1 فصل
8 جلسه
مدت زمان دوره :
10 دقیقه
تعداد دانش پذیران دوره :
+18 دانش پذیر
سطح آموزشی دوره :
مقدماتی
نوع دوره آموزشی :
دوره ویدئویی
آخرین بروزرسانی دوره :
شهریور 1401
دوره های مکمل :
یک

محتوای دوره